LIGA I: FC VOLUNTARI – CFR CLUJ 1-0 (0-0), in play-out

FC Voluntari a invins-o pe CFR Cluj cu scorul de 1-0 (0-0), miercuri, pe stadionul Dinamo din Bucuresti, intr-un meci din etapa a patra a fazei play-out a Ligii I de fotbal.

Singurul gol al partidei a fost inscris de Laurentiu Rus (48).

Ilfovenii au mai avut doua ocazii mari de gol, ambele prin Vasile Maftei, fostul jucator al lui CFR, in minutele 33 si 53.

Clujenii au fost aproape de gol in minutul 79, dar Cristian Lopez a sutat in plasa laterala.

CFR a suferit prima sa infrangere din 2016, care pune capat unei serii de sapte meciuri fara esec (trei victorii, patru egaluri).

In sezonul regulat, CFR s-a impus cu 2-0 in meciul de acasa cu FC Voluntari, iar in retur s-a inregistrat un rezultat de egalitate, 2-2.

FC Voluntari are cinci victorii si un egal in ultimele sapte etape.

FC Voluntari — CFR 1907 Cluj 1-0 (0-0), stadion “Dinamo” — Bucuresti

A marcat: Laurentiu Rus (48).
Arbitru: Ovidiu Hategan (Arad); arbitri asistenti: Octavian Sovre (Oradea), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava); arbitri asistenti aditionali: Sebastian Coltescu (Craiova), Iulian Dima (Bucuresti); arbitru de rezerva: Stelian Slabu (Brasov)
Observatori: Cristian Nica (Ploiesti) — CCA, Ion Catoi (Bucuresti) — LPF