LIGA I: FC Voluntari – CFR Cluj, scor 2-2 (1-0)

FC Voluntari a terminat la egalitate cu CFR Cluj, scor 2-2 (1-0), sambata seara, pe Stadionul Dinamo din Bucuresti, intr-un meci din etapa a 17-a a Ligii I de fotbal.

Ilfovenii au fost aproape de a doua lor victorie, dar au incasat doua goluri in ultimul sfert de ora.

Mihai Vodut (10) a deschis scorul in debutul meciului, in urma unei faze fixe, iar Daniel Novac l-a majorat imediat dupa pauza (49), cu un sut din afara careului. Atacantul spaniol Cristian Lopez a marcat ambele goluri ale clujenilor (75, 84 — penalty), al doilea venind dupa o greseala a portarului Dragos Balauru, care l-a faultat in careu pe croatul Antonio Jakolis.

La FC Voluntari a debutat Alexandru Ionita I (ex-Rapid), intrat pe teren in minutul 86.

In tur, ardelenii au invins cu 2-0.

CFR e neinvinsa in ultimele patru deplasari, iar FC Voluntari nu a pierdut niciuna din ultimele patru partide jucate acasa.

FC Voluntari — FC CFR 1907 Cluj-Napoca 2-2 (1-0), Stadion “Dinamo” — Bucuresti
Au marcat: Mihai Vodut (10), Daniel Novac (49), respectiv Cristian Lopez (75, 84 — penalty).
Arbitru: Adrian Comanescu (Ramnicu Valcea); arbitri asistenti: Florin Paunescu (Ramnicu Valcea), Daniel Hulubei (Vaslui); arbitru de rezerva: Catalin Busi (Ramnicu Valcea)
Observatori: Irina Mirt (Bucuresti) — CCA, Marin Petrache (Giurgiu) — LPF