LIGA I: FC Voluntari – Dinamo, scor 1-3 (0-2)

Dinamo Bucuresti a invins-o pe FC Voluntari cu scorul de 3-1 (2-0), luni, intr-un meci disputat, in mod paradoxal, in deplasare, pe Stadionul Dinamo, in etapa a 19-a Ligii I de fotbal.

Dinamo a deschis scorul dupa doar 36 de secunde de joc, prin camerunezul Eddy Gnohere, insa ilfovenii au avut un gol perfect valabil anulat de arbitru in minutul 30, Andrei Chivulete considersnd ca Adrian Balan a faultat in atac. Dinamo si-a marit avantajul inainte de pauza, prin Steliano Filip (42), al treilea gol fiind marcat de Paul Anton, cu un sut superb sub transversala (60). Golul echipei antrenate de Gigi Multescu a fost reusit de fundasul croat Hrvoje Spahija (65).

FC Voluntari a pierdut primul meci din ultimele cinci jucate acasa.

Dinamo are trei victorii consecutive.

FC Voluntari — Dinamo Bucuresti 1-3 (0-2), Stadion Dinamo — Bucuresti
Au marcat: Hrvoje Spahija (65), respectiv Harlem-Eddy Gnohere (1), Steliano Filip (41), Paul Anton (60).
Cartonas rosu: Hamed Kone (FC Voluntari) 90+1.
Arbitru: Andrei Florin Chivulete (Bucuresti); arbitri asistenti: Mircea Mihail Grigoriu (Bucuresti), Marius Nicoara (Drobeta-Turnu Severin); arbitru de rezerva: Ionut Coza (Cernica/IF)
Observatori: Dan Victor Berbecaru (Rsmnicu Vslcea) — CCA, Ion Catoi (Bucuresti) — LPF