LIGA I: GAZ METAN MEDIAS-CSMS IASI 0-0 / Oaspetii obtin un punct in inferioritate

GAZ METAN MEDIAS si CSMS IASI au terminat la egalitate, scor 0-0, intr-un meci ce a contat pentru etapa a doua din LIGA I.

CSMS IASI a reusit sa obtina un punct din deplasarea de la GAZ METAN MEDIAS, desi a jucat mai bine de o repriza in inferioritate numerica, dupa ce Mihalache a vazut al doilea cartonas galben cu sase minute inainte de pauza.

In aceste conditii, gazdele au dominat copios, avand o posesie covarsitoare, insa nu au putu sa il invinga pe portarul iesenilor, acestia din urma necontant foarte mult in atac in lipsa ultimei achizitii, brazilianul Wesley, care nu a putut fi folosit deoarece nu i-a sosit cartea verde.

Dupa acest rezultat, GAZ METAN are 4 puncte si ocupa locul 6, in timp ce CSMS Iasi este pe 11, cu doua puncte. Etapa urmatoare, Gaz Metan va intalni Rapid in deplasare, in timp ce CSMS Iasi va primi vizita Petrolului.