LIGA I: GAZ METAN MEDIAS si CEAHLAUL PIATRA NEAMT au terminat la EGALITATE

Formatia GAZ METAN MEDIAS a terminat la EGALITATE meciul disputat, sambata, pe teren propriu, cu echipa CEAHLAUL PIATRA NEAMT, scor 2-2 (1-2), in etapa a IX-a a LIGII I, partida in care a evoluat in inferioritate numerica din minutul 55.

Golurile gazdelor au fost marcate de Tahar ’45+1 si Roman ’85. Pentru Ceahlaul au inscris Dumitras ’20 si Margina ’38.

GAZ METAN MEDIAS a ramas in inferioritate numerica in minutul 55, cand a fost eliminat Mujdragici, dupa ce a primit al doilea cartonas galben.

GAZ METAN MEDIAS: Buchta – Cretu, Muth, Mujdragici, Buzean – Tahar, Cristea – R. Roberto, Figliomeni (Curtean ’58), C. Petre (Fl. Dan ’81) – Roman. Antrenor: Cristian Dulca.

CEAHLAUL PIATRA NEAMT: Calancea – Dumitras, Marc, Cazan, Slavickas – Tabacariu (Ichim ’63), Onciu – Popadiuc (Tepes ’79), Stefanescu, Margina (Chitosca ’60) – Cirjan. Antrenor: Florin Marin.

Cartonase galbene: C. Petre ’21, Mujdragici ’44, ’55, Muth ’90 / Tabacariu ’30, Margina ’37, Dumitras ’87, Marc ’90+3

Cartonas rosu: Mujdragici ’55

Arbitri: Adrian Cojocaru – Vasile Marinescu, Mircea Orbulet – Horatiu Fesnic

Sursa foto: puterea.ro