LIGA I: Meciul dintre ASTRA GIURGIU si UNIVERSITATEA CLUJ s-a terminat la EGALITATE

Formatia ASTRA GIURGIU a terminat la EGALITATE, sambata, pe teren propriu, scor 1-1 (0-0), cu echipa UNIVERSITATEA CLUJ, intr-un meci din etapa a XV-a a LIGII I, in care de la gazde au fost eliminati doi jucatori.

Golurile au fost marcate de Bukari ’55 pentru gazde si Lemnaru ’67 (penalti) pentru oaspeti.

In minutul 75, Musat a ratat un penalti acordat de centralul Sebastian Coltescu pentru un fault la Mengolo.

In minutul 77, de la gazde a fost eliminat De Amorim pentru cumul de cartonase, iar in minutul 85 a fost eliminat si Florescu, insa acesta direct, pentru un fault la Cepellini.

ASTRA GIURGIU: Lung Jr. – Pliatsikas (Rus ’80), Ben Youseff, Oros, Junior Morais – Florescu, Laban – Enache, Budescu (Alibec ’75), William – Bukari (Yahaya ’89). Antrenor: Oleg Protasov.

UNIVERSITATEA CLUJ: Panagopoulos – Ciupe, Ninu, Skvorc, Musat – Stojanovici (Morar ’86), Costin, Cristocea – Mengolo, Lemnaru, Gravenberch (Cepellini ’45). Antrenor: George Ogararu.

Cartonase galbene: Pliatsikas ’75, De Amorim ’57, ’77 / Cepellini ’45+1, Ciupe ’47, Stojanovici ’52, Panagopoulos ’66, Mengolo ’70, Costin ’82

Cartonase rosii: De Amorim ’77, Florescu ’85

Arbitri: Sebastian Coltescu (centru) – Mircea Orbulet, Dragos Iliescu (asistenti) – Iulian Dima (rezerva)

Observatori: Adrian Vidan, Romulus Chihaia

Sursa foto: eclujeanul.ro