LIGA I: Meciul FC VIITORUL – ASA TARGU MURES s-a terminat cu scorul 0-0

Formatia FC VIITORUL a incheiat la egalitate, scor 0-0, meciul sustinut, luni, pe teren propriu, in compania echipei ASA TARGU MURES, in etapa a XIII-a a LIGII I.

Echipa oaspete a avut doua bare, prin Bejan si Muresan, si a fost din nou foarte aproape de gol in minutele de prelungire.

Dupa acest rezultat, FC VIITORUL are 14 puncte si ocupa locul 11 in clasamentul LIGII I, iar ASA TARGU MURES, cu 23 de puncte, se menține pe locul 5.

Echipele care au evoluat au fost urmatoarele:

FC VIITORUL: Buzbuchi- Manea, Tiru, Mamele, Mitrea – Nikolov, Benzar- Andelkovici (Neacsa ’84), Tanase (Marin ’80), Mitrita (Daminuta ’71)- Bonilla. Antrenor: Gheorghe Hagi

ASA TARGU MURES: Stancioiu- Feussi, Bejan, Constantin, Salageanu- Gorobsov, Muresan- Zicu (Henrique ’46), Goga (Bumba ’67), Hora- Axente (Voiculet ’79). Antrenor: Cristian Pustai

Cartonase galbene: Mitrea ’90+1 / Muresan ’57, Feussi ’69

Arbitri: Robert Dumitru (central) – Mircea Orbulet, Stelian Slabu (asistenti) – Iulian Calin (rezerva)

Observatori: Costin Toma, Eduard Alexandru

Sursa foto: facebook.com