LIGA I: PANDURII – ACS POLI TIMISOARA, SCOR 3-1

PANDURII TARGU JIU a invins-o pe ACS POLI TIMISOARA cu scorul de 3-1 (3-1), luni, la Drobeta-Turnu Severin, intr-un meci din etapa a 14-a a LIGII INTAI DE FOTBAL.

Gorjenii au marcat toate cele trei goluri in primele 35 de minute, prin CRISTIAN SAPUNARU (3) si IOAN HORA (8, 35). Oaspetii au punctat din DORIN GOGA (43). Pandurii a mai avut o sansa de gol, prin cehul Droppa (14), in timp ce Goga a mai ratat ocazii in minutele 42 si 80. Pandurii invinsese si in tur, cu scorul de 1-0.

Succesul o duce pe Pandurii pe locul al treilea al clasamentului.  Echipa antrenata de EDI IORDANESCU este neinvinsa de opt etape, in care a inregistrat cinci victorii si trei egaluri. Poli venea dupa cinci partide fara infrangere in campionat (trei egaluri, doua victorii).

Ioan Hora este golgheterul la zi al campionatului, cu opt reusite.

Sursa foto: prosport