LIGA I: PANDURII TARGU JIU – STEAUA 0-1 (0-0), in play-off / Campioana trece pe PRIMUL LOC

FC STEAUA BUCURESTI a castigat pe terenul Pandurilor Targu -Jiu, cu un gol marcat in minutul 89, dintr-un penalty controversat, si trece pe primul loc al clasamentului, Astra avand un meci mai putin disputat.

Steaua a jucat cu un om in plus inca din minutul 38, cand Mrzljak a fost eliminat corect pentru doua galbene.

Cu toate acestea, jocul elevilor lui Reghecampf a fost unul slab, fara faze reale de gol, mingea fiind plimbata mai mult pe latul terenului. Mai mult, Marica, care a intrat in minutul 46 in locul lui Bourceanu, a facut semn ca nu mai poate continua si a fost schimbat dupa doar 20 de minute.

Marcel Avram a considerat ca atacantul gorjenilor Hora a oprit mingea cu mana in propriul careu in urma unei aglomerari, la o faza prelungita a Stelei.

Steaua a fost nevoita sa faca prima schimbare inca din minutul 6 cand Momcilovic a iesit accidentat si i-a lasat locul lui Papp.