LIGA I: Pandurii Tg. Jiu – Concordia Chiajna, scor 2-0

Pandurii Targu Jiu a invins-o pe CS Concordia Chiajna cu scorul de 2-0 (1-0), vineri, pe teren propriu, in primul meci din etapa a 19-a Ligii I de fotbal.

Pandurii, echipa evident mai buna, s-a impus fara emotii. Radut a deschis scorul din lovitura libera cu trei minute inainte de pauza. Hora a majorat avantajul, din penalty, in minutul 68.

Victoria o duce pe Pandurii pe locul 2, cu 36 de puncte, la un punct de liderul Asta Giurgiu si cu trei puncte in fata Viitorului Constanta, aflata acum pe pozitia a treia. Concordia, cu 14 puncte, ramane pe locul 12, antepenultimul.

Acesta a fost meciul de debut al antrenorului Adrian Falub pe banca echipei din Chiajna. Tehnicianul l-a inlocuit in aceasta saptamana pe Cornel Talnar.

CS Pandurii Targu Jiu — CS Concordia Chiajna 2-0 (1-0), Stadion “Municipal” — Drobeta-Turneu Severin

Au marcat: Mihai Radut (42), Ioan Hora (68, penalty)

Arbitru: Cristian Balaj (Baia Mare); arbitri asistenti: Ciprian Florin Dansa (Oradea), Alexandru Cerei (Cluj-Napoca); arbitru de rezerva: Florin Mihai Marcu (Oradea)

Observatori: Constantin Stefan (Bucuresti) — CCA, Romulus Gabor (Hunedoara) — LPF

Sursa foto: ziuaveche