LIGA I. PETROLUL – STEAUA, SCOR 0-0. Stelistii ajung la 4 puncte de liderul ASTRA GIURGIU

STEAUA BUCURESTI a remizat pe terenul PETROLUL PLOIESTI, scor 0-0, in etapa a XIV-a a LIGII INTAI de fotbal, relateaza gsp. Pe un gazon jalnic, cele doua echipe si-au impartit reprizele de fotbal. Prima parte a fost controlata de Petrolul, care a cedat ostilitatile in a doua repriza.

TOTO TAMUZ a avut o sansa mare de a inscrie in prima repriza, insa portarul stelistilor, FLORIN NITA, a iesit bine in intampinare si a blocat sutul atacantului israelian.

Ros-albastrii puteau marca si ei in a doua repriza. O centrare a lui ADI POPA a fost reluata periculos de ALEXANDRU CHIPCIU cu capul, dar PECANHA a respins, mingea a ajuns la HAMROUN, insa acesta a tras alaturi din doar 2 metri.

Steaua ajunge la 26 de puncte, ramine pe locul 2, dar ii pierde urma ASTREI GIURGIU, care e lider cu 30 de puncte. Petrolul e ultima, cu doar 4 puncte, insa ramine cu satisfactia ca n-a pierdut cu Steaua in doua meciuri.