LIGA I: RAPID BUCURESTI a CASTIGAT meciul cu OTELUL GALATI cu scorul de 2-0

Echipa RAPID BUCURESTI a invins sambata pe teren propriu, cu scorul de 2-0, formatia OTELUL GALATI, intr-o partida din cadrul etapei a 23-a a LIGII 1 de fotbal.

Giulestenii au deschis scorul prin olandezul Rihairo Meulens (‘5), rezultatul final fiind stabilit in repriza secunda de Daniel Niculae (‘85).

Galatenii au evoluat in zece jucatori din minutul 30, dupa eliminarea lui Tudorie, pentru o intrare cu talpa la portarul Buchta.

Rapid obtine astfel o victorie extrem de pretioasa, in fata uneia dintre echipele cu care se afla in lupta directa pentru evitarea retrogradarii.

Sursa foto: puterea.ro