LIGA I: Rezultatele partidelor programate vineri in cadrul etapei 26

Liga 1 a programat vineri seara primele doua jocuri din cadrul etapei cu numarul 26, Chiajna si Viitorul fiind echipele care au castigat cate trei puncte.

In primul meci al serii, Concordia Chiajna a castigat, scor 2-0, contra celor de Ceahlaul Piatra Neamt, dupa 90 de minute dominate in totalitate de ilfoveni. In minutul 32 Serediuc a deschis scorul, pentru ca in minutul 81 acelasi jucator sa realizeze dubla si sa aduca trei puncte ce duc Chiajna pe locul 8 in Liga 1, in fata celor de la Ceahalul.

In a doua confruntare a serii, Viitorul a obtinut o victorie nesperata si surprinzatoare la Vaslui, scor 1-0. Victoria oaspetilor a fost adusa de golul marcat in minutul 85 de Florin Tanase, cu un sut pe langa portar. Cele trei puncte obtinute vineri o duc pe Viitorul pe locul 15, primul retrogradabil, dar mai aprope de prima pozitie ce se salveaza la finele campionatului.

Sursa foto: prosport.ro