LIGA I: STEAUA a fost invinsa de ASA TARGU MURES cu 1-0

Formatia STEAUA a fost INVINSA, duminica, in deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), de echipa ASA TARGU MURES, intr-un meci din etapa a XII-a a Ligii I, in care tehnicianul CONSTANTIN GALCA a fost nevoit sa faca toate cele trei schimbari in primele 29 de minute, din cauza unor accidentari.

Golul a fost marcat in minutul 54, de Axente, cu un sut de la 10 metri, dupa ce fotbalistul echipei gazda a primit mingea chiar de la portarul Stancioiu.

In minutul 88, de la STEAUA a fost eliminat Parvulescu pentru un fault la Bumba.

Dupa incheierea meciului, senegalezul Ousmane N’Doye (ASA Targu Mures) a primit cartonasul rosu in urma unor incidente la mijlocul terenului.

Echipele care au intrat in teren au fost urmatoarele:

ASA TARGU MURES: Stancioiu – Feussi, Bejan, M. Constantin, Sepsi – N’Doye (Gorobsov ’84), G. Muresan – Hora, Goga (Bruno Martins ’90+3), Zicu (Bumba ’74) – Axente. Antrenor: Cristian Pustai.

STEAUA: Arlauskis – Papp, Szukala, Varela, Latovlevici (Pirvulescu ’23) – Prepelita, Filip – N. Stanciu, Sanmartean, Tanase – Keseru (Rusescu ’22, Breeveld ’29). Antrenor: Constantin Galca.

Cartonase galbene: G. Muresan ’23, Sepsi ’28, M. Constantin ’71, Stancioiu ’76 / Tanase ’58, Papp ’58.

Cartonas rosu: Parvulescu ’88.

Arbitri: Istvan Kovacs – Miclos Nagy, Alexandru Cerei – Denis Haidiner.

Observatori: Cristian Nica, Ion Craiu.

Sursa foto: prosport.ro