LIGA I: UNIVERSITATEA CLUJ a terminat la EGALITATE meciul cu GAZ METAN MEDIAS

UNIVERSITATEA CLUJ a terminat la EGALITATE, duminica, pe teren propriu, cu scorul de 1-1 (1-0), meciul disputant cu cu formatia GAZ METAN MEDIAS in cadrul etapei a 30-a a LIGII I.

Gazdele au deschis scorul prin Morar, in minutul 3, oaspetii reusind egalarea prin Llullaku, in minutul 85, din penalty.

Echipele au fost urmatoarele:

UNIVERSITATEA CLUJ: Veselevosky – Jovanovici, Skvorc, Munteanu, Bambara – Cristocea (R. Costin ’60), Lungu – Nuno Viveiros (Calcan ’90+1), Ceppelini, Mengolo – Morar (Lemnaru ’88). Antrenor: Adrian Falub.

GAZ METAN MEDIAS: Plesca – Zaharia, Muth, Abrudan (R. Avram ’79), Buzean (C. Petre ’61) – Elton, Tahar – Muntean, Curtean (Figliomeni ’70), Llullaku – D. Roman. Antrenor: Ion Balaur.

Sursa foto: medias-sport.ro