LIGA INTAI. ASTRA – VIITORUL 2-2. Dubla lui FLORIN CERNAT aduce un punct echipei lui HAGI

ASTRA GIURGIU si VIITORUL au terminat la egalitate, scor 2-2, intr-un meci din etapa a patra a LIGII INTAI.

VALERICA GAMAN a deschis scorul in minutul 40. Fundasul Astrei a marcat cu o lovitura de cap din sase metri, dupa un corner al lui BUDESCU. Scorul la pauza a fost egal, dupa ce FLORIN CERNAT a marcat in minutul 44. Capitanul Viitorului a marcat cu o superexecutie din voleu de la 12 metri.

A doua repriza a fost una echilibrata, cele doua formatii impartindu-si momentele bune si de dominare.

In minutul 80, BUDESCU a adus-o pe Astra in avantaj. Capitanul giurgiuvenilor a marcat din lovitura libera de la 18 metri, din coltul careului. Finalul a fost unul dramatic. Viitorul a pus presiune pe Astra, iar in minutul 92 a egalat. CERNAT a profitat de un marcaj larg si a marcat cu o lovitura de cap de la sase metri.

Dupa acest rezultat, Astra acumuleaza cinci puncte si ramine pe locul sase, iar Viitorul ajunge la patru egaluri in tot atitea meciuri si ramine pe locul sapte.

Sursa foto: looktv