LIGA INTAI. CFR CLUJ – FC VOLUNTARI, SCOR 2-0. Prima infrangere pentru ilfoveni

CFR CLUJ a invins pe propriul teren FC VOLUNTARI, scor 2-0, intr-un meci din etapa a patra a LIGII INTAI, dupa golurile lui PETRUCCI si PAUN, relateaza Gazeta Sporturilor.

CFR si-a anuntat intentiile ofensive inca din startul partidei, cand un sut de la 30 de metri al lui LOPES a lovit transversal portii lui BALAURU. Ilfovenii au ripostat in minutul 15, dar MINCA s-a opus perfect sutului lui BALAN.

Apararea Voluntariului a cedat in minutul 42, cand PETRUCCI s-a inaltat perfect si a trimis cu capul la coltul lung. Scorul final a fost stabilit in minutul 57 de PAUN dintr-o lovitura de la 11 metri.

Dupa acest joc, CFR Cluj a urcat pe locul 10, cu doua puncte, dupa ce a pornit cu un dezavantaj de 6 puncte la inceputul campionatului. De partea cealalta, ilfovenii au coborat pe pozitia a noua, cu 3 puncte.