LIGA INTAI. CONCORDIA CHIAJNA – ASA TARGU MURES. SCOR 1-2

Echipa ASA TARGU MURES a invins in deplasare, cu scorul de 2-1 (1-0), formatia CONCORDIA CHIAJNA, intr-o partida din cadrul etapei a 16-a a LIGII INTAI DE FOTBAL, disputata sambata dupa-amiaza.

ASA a deschis scorul dupa aproape o jumatate de ora de joc, prin argentinianul PABLO BRANDAN, care a fructificat o centrare a senegalezului OUSMANE N’DOYE si l-a invins pe portarul Matache cu un sut din interiorul careului (min.28).

Ilfovenii au reusit sa egaleze prin mijlocasul TIBERIU SEREDIUC, introdus pe teren in repriza secunda, care a inscris printr-un sut la coltul lung, dupa o actiune personala (min.76).

Oaspetii au plecat, insa, cu toate cele trei puncte, in urma reusitei lui Ousmane N’Doye, din finalul jocului (min.90).

Gratie acestui succes, ASA Targu Mures a urcat provizoriu pe pozitia a 5-a a clasamentului, depasind-o cu un punct pe Dinamo, care va juca luni, pe teren propriu, cu FC Viitorul.

Sursa foto: agentiadepariuri