LIGA INTAI. CONCORDIA – PETROLUL, SCOR 2-2. “LUPII GALBENI” salveaza un punct in INFERIORITATE NUMERICA

CONCORDIA CHIAJNA a terminat la egalitate cu PETROLUL PLOIESTI, 2-2 (1-1), vineri seara, pe teren propriu, intr-o partida din etapa a patra a LIGII INTAI DE FOTBAL.

Oaspetii au deschis scorul prin tunisianul SOFIEN MOUSSA (36), la primul sau gol in Liga I. Petrolul a ramas in zece oameni, dupa ce fundasul francez FAUGH-PORRET a fost eliminat pentru hent in propriul careu, dar penalty-ul executat de Florin PURECE a fost aparat de PECANHA (41).

Concordia a egalat in finalul primei reprize, gratie autogolului lui ALEXANDRU BENGA (45), iar in debutul reprizei secunde a preluat conducerea gratie unui gol senzational marcat de Tiberiu SEREDIUC (47).

Petrolul a reusit sa smulga un punct desi a jucat mai bine de o reprize in inferioritate, in urma golului marcat de LAURENTIU MARINESCU (77).

Niciuna dintre formatii nu a castigat in acest debut de campionat.