LIGA INTAI. CS U CRAIOVA – CONCORDIA CHIAJNA, SCOR 2-0. Oltenii la prima victorie in acest sezon

CS U CRAIOVA a obtinut prima victorie din acest sezon abia in etapa a cincea a LIGII INTAI impotriva CONCORDIEI CHIAJNA, scor 2-0, relateaza gsp.

Oltenii puteau primi penalty in minutul 27, cand portarul MATACHE a avut o intrare urata asupra lui FERFELEA, insa arbitrul Iulian Calin din Arges a lasat jocul sa mearga.

Scorul a fost deschis in minutul 51 de BALUTA, care a impins cu capul balonul in poarta. Tabela a fost inchisa de ZLATINSKI cu un lob superb peste goalkeeperul ilfovenilor, cu 9 minute inainte de final.

Dupa acest joc, oltenii au urcat pina pe locul 6, cu 5 puncte, in timp ce Concordia a coborat pe pozitia a 13-a si are doar doua puncte.