LIGA INTAI. DINAMO – ACS POLI, SCOR 2-1. ”CAINII ROSII” urca pe podium alaturi de STEAUA si ASA

DINAMO BUCURESTI a invins ACS POLI TIMISOARA intr-un meci din etapa a patra a LIGII INTAI, scor 2-1, iar toate golurile s-au marcat in prima repriza, relateaza Gazeta Sporturilor.

Scorul a fost deschis de COSMIN MATEI, in minutul 5, dupa ce a transformat un penalty obtinut de LAZAR intr-un duel cu LUCHIN. Dupa opt minute, timisorenii aveau sa egaleze prin golul lui ROBERT ELEK. IANIS ZICU a creat faza, i-a pasat lui HERNANDEZ, acesta a sutat si portarul CERNIAUSKAS a respins in fata, iar Elek oportunist inscris.

Finalul primei parti i-a trimis pe “caini” la cabine in avantaj, dupa golul lui GNOHERE, care a profitat de o iesire hazardata a portarului PAP si a marcat.

Dupa aceasta etapa, Dinamo a urcat pe locul 3, cu 8 puncte la egalitate cu Steaua si ASA, in timp ce timisorenii se afla pe pozitia a noua, cu 3 puncte.