LIGA INTAI. STEAUA – ASA TARGU-MURES, SCOR 1-1. ”Ros-albastri” raman FARA VICTORIE PE TEREN PROPRIU

STEAUA si ASA TARGU-MURES au terminat la egalitate, scor 1-1, in cel mai important meci al etapei a saptea din LIGA INTAI.

Campioana Romaniei a deschis scorul dupa 32 de minute de joc prin ADI POPA care s-a infiltrat in careul advers, dupa o pasa excelenta a atacantului GREGORY TADE si l-a invins pe portarul EDI STANCIOIU cu un sut la coltul scurt.

Targmuresenii au egalat in minutul 53, cind croatul JAZVICI a inscris printre picioarele portarului VALENTIN COJOCARU. In finalul meciului, fanii prezenti pe stadion i-au cerut demisia lui MIREL RADOI.

Dupa aceasta etapa, ambele formatii au strans cate 10 puncte.

In sezonul trecut, formatia din Ghencea a pierdut de doua ori in campionat in fata ASA-ului, scor 0-1, iar in Supercupa Romaniei cu Mirel Radoi antrenor, campioana a fost invinsa cu acelasi scor.