Pandurii Tg Jiu – Steaua: 1-1 (1-0) / Remiza in derby-ul european din etapa a 15-a

UPDATE: 21.55: Pandurii Tg Jiu si Steaua Bucuresti termina la egalitate, scor 1-1, partida de pe arena gorjeana. Gazdele au deschis scorul in prima repriza, iar campioana Romaniei a restabilit egalitatea la putine minute dupa reluare. Marcatorii pentru cele doua reprezentante ale Ligii I in cupele europene au fost doi “stranieri”: Eric pentru amfitrioni, respectiv Szukala pentru ros-albastri.

UPDATE: 21.07: Steaua restabileste egalitatea gratie reusitei lui Szukala, fundasul polonez marcand cu o lovitura de cap.

UPDATE 21.03: A inceput repriza secunda.

UPDATE: 21.02: Laurentiu Reghecampf i-a lasat la cabine pe Stanciu si Georgievski si i-a trimis in teren pe Iancu si Chipciu.

UPDATE: 20.47: Gazdele conduc dupa primele 45 de minute, la pauza tabela de marcaj indicand un avantaj minim in favoarea gorjenilor.

UPDATE: 20.27: Eric a deschis scorul pe arena Tudor Vladimirescu, profitand de o greseala in defensiva echipei campioane.

UPDATE: 20.00: A inceput meciul de la Targu Jiu. Scorul este 0-0

Pandurii Targu Jiu si Steaua Bucuresti se intalnesc, sambata seara, in derby-ul etapei a XV-a din Liga I. Disputa de pe arena gorjeana „Tudor Vladimirescu” din Targu Jiu va incepe de la ora 20.00 si va fi transmisa, in direct, pe postul de televiziune Digi Sport.

Au fost anuntate echipele de start. Iata cum arata acestea:

PANDURII TG JIU: Mingote – Ungurusan, Christou, Rada II, Momcilovic – Anton, Breeveld – Buleica, Di Stefano, Nicoara – Eric.

STEAUA BUCURESTI: Tatarusanu – Georgievski, Szukala, Gardos, Latovlevici – Bourceanu, Prepelita – Popa, Stanciu, Tanase – Kapetanos.

STADION: „Tudor Vladimirescu” (Targu Jiu)

ARBITRI: Radu Petrescu (Bucuresti) – Cristian Nica (Ploiesti), Valentin Avram (Bucuresti). Rezerva: Florin Miron (Bucuresti). Observator: Patritiu Abrudan (Cluj)

Sursa foto: sptfm.ro