LIVERPOOL, victorie imensa in lupta pentru TITLU in PREMIER LEAGUE

LIVERPOOL a reusit astazi o victorie imensa in partida cu MANCHESTER CITY, un adevarat derby pentru TITLU in PREMIER LEAGUE, cormoranii impunandu-se cu 3-2.

LIVERPOOL a invins duminica pe MANCHESTER CITY, scor 3-2, intr-o partida din etapa cu numarul 34 a PREMIER LEAGUE, Sterling (minutul 6), Skrtel (28) si Coutinho (78) marcand pentru gazde, in timp ce oaspetii au punctat prin Silva (57), si datorita autogolului semnat de Johnson in minutul 63.

In urma acestei victorii, LIVERPOOL s-a distantat la sapte puncte in fata celor de la City in campionat, acumuland 77 de puncte dupa 34 de meciuri jucate, in timp ce Manchester are 70 de puncte, dar si doua meciuri mai putin disputate.

La meciul cu MANCHESTER CITY, fanii lui LIVERPOOL au afisat o coregrafie speciala in memoria victimelor de pe Hillsborough, pe 15 aprilie implinindu-se 25 de ani de la tragedie in utma careia au murit 96 de oameni la partida Liverpool – Nottingham Forest.