Marica a inscris pentru Getafe in remiza 2-2 cu Sociedad

Atacantul roman Ciprian Marica a inscris pentru Getafe un gol in partida terminata astazi la egalitate, 2-2, cu Real Sociedad.

Ciprian Marica a punctat astazi pentru Getafe, în minutul 28 al partidei pe care formatia sa a disputat-o pe teren propriu cu Real Sociedad. Atacantul roman a inscris golul de 1-2, cu un sut din opt metri, cu piciorul stang, in momentul in care oaspetii aveau avantaj pe tabela dupa reusitele lui Agirretxe din minutele 4 si 16.

Pentru Marica acesta a fost al doilea gol in campionatul Spaniei si al treilea de cand s-a transferat la Getafe, atacantul roman putand sa isi imbunatateasca statistica in partea secunda, atunci cand, dupa golul egalizator al lui Pedro Leon, a trecut in doua randuri pe langa reusita care putea aduce trei puncte echipei sale.

Ciprian Marica a fost inlocuit in minutul 87 al partidei.

Sursa foto: as.com