MIRCEA LUCESCU a castigat SUPERCUPA UCRAINEI

MIRCEA LUCESCU a castigat cu echipa sa, SAHTIOR DONETK, SUPERCUPA UCRAINEI, intr-un moment extrem de dificil in care mai multi jucatori au fugit de la formatie de teama incidentelor din aceasta tara.

MIRCEA LUCESCU a reusit sa castige, marti seara, SUPERCUPA UCRAINEI, dupa ce a invins Dinamo Kiev cu scorul 2-0, desi formatia din DONETK a fost privata de prezenta a sapte jucatori de baza.

Cea mai mare sansa a primei reprize i-a apartinut croatului Darijo Srna, al carui sut a fost cu greu scos de langa bara, scrie ziare.com. In cele din urma, SAHTIOR a deschis scorul in minutul 74, prin Hladkiy, care a driblat portarul si apoi a inscris cu un sut langa bara.In prelungirile partidei, Sahtior a mai reusit sa marcheze o data, dupa o actiune superba a brazilianului Marlos.

Acesta este cel de-al 20-lea trofeu pe care MIRCEA LUCESCU il castiga pe banca lui SAHTIOR DONETK, incepand cu 2004.