MOMENT SOCANT IN CUPA ROMANIEI! ANTRENORUL BELEA L-A LUAT LA BATAIE PE ARBITRU (VIDEO)

Momente incredibile in prelungirile finalei CUPEI ROMANIEI, faza pe judetul GIURGIU, dintre ARSENAL MALU si UNIREA IZVOARELE. “Centralul” intilnirii a fost lovit violent de antrenorul celor de la Izvoarele! La bataie au sarit si jucatorii. Motivul? Acordarea unui penalty in prelungirile partidei, la scorul de 3-3!

ALEXANDRU TUNARU (23 de ani), unul dintre cei mai valorosi arbitri giurgiuveni, a trait un adevarat cosmar marti seara. Desemnat sa conduca la centru finala fazei judetene a Cupei Romaniei, acesta a incheiat partida foarte sifonat dupa ce a fost batut de ANTRENORUL si de JUCATORII de la UNIREA IZVOARELE.

In minutul 110, la scorul de 3-3, Alexandru Tunaru a acordat penalty pentru Arsenal Malu dupa un hent in careu. Decizia l-a infuriat pe LAURENTIU BELEA, antrenorul celor de la Unirea. Acesta a sprintat in teren si l-a izbit cu pumnul in figura pe tanarul arbitru! (VEZI VIDEO AICI)

Aflat la meci, tatal arbitrului a intrat la rindul sau in teren dupa si a incercat sa-l loveasca pe antrenorul Unirii, insa a fost stopat de politisti. “N-am avut timp sa ajung mai devreme. Daca nu ma tineau pe mine politistii, IL BATEAM RAU DE TOT!”, spune Ionel Tunaru, tatal arbitrului.

Desi putea sa intrerupa meciul in momentul in care a fost agresat, Alexandru Tunaru a hotarit sa duca partida pina la final! Si cum fotbalul e imprevizibil, penaltyul care a provocat scandalul monstru a fost ratat de cei de la Malu, Unirea Izvoarele cistigind ulterior la 11 metri, scor 7-5.

Astfel, Izvoarele va reprezenta judetul Giurgiu in editia 2015-2016 a Cupei Romaniei, daca nu cumva Federatia Romana de Fotbal va lua masuri impotriva echipei agresorilor.

*sursa: Gazeta Sporturilor

*sursa video: facebook Arsenal Malu

*sursa foto: captura video facebook