Nationala de handbal FEMININ a ROMANIEI a luat-o pe COAJA, AMICAL, de la UNGUROAICE

Nationala feminina de handbal a Romaniei a suferit, vineri dupa-amiaza o infrangere usturatoare in Ungaria, intr-un meci amical jucat, la Debrecen, in compania reprezentativei maghiare. Unguroaicele s-au impus la o diferenta de 10 goluri, scor 31-21, informeaza jurnalistii de la ProSport.

Jucatoarele maghiare s-au desprins pe tabela inca din primele minute si s-au aflat la conducere pe toata durata jocului. Daca la pauza am avut o diferenta de 7 goluri, scor 17-10, in partea secunda a partidei unguroaicele au avut si 12 goluri avantaj.

Pe 9 iunie, Romania va disputa la Arad mansa tur a barajului de calificare la Mondialul din Germania, adversara fiind nationala Austriei.

Sursa foto: prosport