Nicușor Stanciu, meci excelent pentru Slavia. Gol și două pase decisive pentru român! Video

Internaționalul român Nicolae Stanciu a făcut, sâmbătă seară, un meci excelent pentru echipa sa de club, Slavia Praga, partidă în care fostul stelist a marcat un gol și a oferit două pase decisive colegilor săi. Slavia Praga a învins cu scorul de 5-0 pe Jablonec.

Nicolae Stanciu a marcat din penalti în minutul 21 și a rămas pe teren până în minutul 73 al meciului când a fost înlocuit. Celelalte goluri ale Slaviei Praga au fost înscrise de Holes ’29, Provod ’56, Tecl ’61 şi Jusuf ’78 (penalti). Provod şi Tecl au marcat după ce au primit pasa decisivă din partea lui Nicolae Stanciu.

După 26 de etape de campionat, Slavia Praga este lider în clasamentul primei ligi din Cehia, cu 64 de puncte, în timp ce Jablonec este pe trei, cu 43 de puncte. Poziţia a doua este ocupată de Viktoria Plzen, care are 56 de puncte.