Otelul Galati s-a impus, 3-1, la Brasov

Otelul Galati a obtinut vineri seara o victorie uriasa, 3-1, in deplasarea de la FC Brasov, echipa cu care se lupta pentru salvarea de la retrogradare.

Prima partida a etapei cu numarul 22 din Liga I a pus vineri seara fata in fata, la poalele Tampei, pe FC Brasov si Otelul Galati, doua dintre formatiile angrenate in lupta pentru salvarea de la retrogradare. Astafei a deschis scorul cu un sut plasat din interiorul careului, in minutul 12, pentru ca Tudorie sa majoreze avantajul oaspetilor la 2-0 peste alte 10 minute. La faza imediat urmatoare Brasovul a redus din diferenta prin veteranul Buga, care a concretizat o faza foarte buna a gazdelor.

In debutul partii secunde gazdele au ramas in 10 oameni, Marius Constantin primind direct cartonasul rosu dupa o intrare violenta la brazilianul Marquinos. Otelul a incheiat definitiv conturile in minutul 5 al prelungirilor, cand Filip, scapat pe contraatac, l-a executat pe Iacob si a stabilit scorul final

Sursa foto: prosport.ro