Pandurii Targu Jiu si CFR Cluj s-au CALIFICAT in optimile de finala ale CUPEI ROMANIEI

Echipele Pandurii Targu Jiu si CFR Cluj s-a calificat, marti, in optimile de finala ale Cupei Romaniei, dupa ce au invins, echipele ACS UTA Batrana Doamna, respectiv CS Balotesti, din Liga a II-a.

Formatia Pandurii Targu Jiu s-a calificat in optimile de finala ale Cupei Romaniei, dupa ce a invins, marti, in deplasare, cu scorul de 3-1 la loviturile de departajare, echipa ACS UTA Batrana Doamna, din Liga a II-a, in 16-imile de finala ale competitiei.

La finalul celor 120 de minute de joc scorul a fost egal, 1-1.

Oaspetii au deschis scorul prin Sapunaru, in minutul 10, care a inscris la debutul la gruparea gorjeana, gazdele reusind egalarea prin autogolul lui Nistor, in minutul 87.

Echipa CFR Cluj s-a calificat in optimile de finala ale Cupei Romaniei, dupa ce a invins, marti, in deplasare, cu scorul de 1-0 dupa prelungiri, formatia CS Balotesti, din Liga a II-a, in 16-imile de finala ale competitiei.

Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Beleck, in minutul 112.

CFR Cluj a jucat in inferioritate numerica din minutul 90+2, dupa eliminarea lui Negrut.

In optimile de finala ale Cupei Romaniei s-au mai calificat formatiile ASA Targu Mures si FC Viitorul II (Liga a III-a).

Sursa foto: sptfm