PANDURII TG JIU, ASTRA GIURGIU SI PETROLUL PLOIESTI, la brat in turul III preliminar al Europa League

Omonia Nicosia v Astra Giurgiu s-a incheiat!!! Giurgiuvenii au invins cu 2-1!!! Pandurii Tg Jiu au invins Levadia Tallinn cu 4-0!!!! Meciul de la Toftir s-a terminat! Petrolul Ploiesti trece de Vikingur Gota cu scorul general de 7-0!!!! Romania va avea patru echipe din patru in cupele europene si in turul trei preliminar!!!! Steaua in Liga Campionilor si Pandurii, Petrolul si Astra in Europa League!!!!!

Min 90+2: Meciul s-a incheiat cu victoria clara a prahovenilor.

Min. 90: Justinussen este surprins in ofsaid.

Min.86: Achim rateaza si el o ocazie.

Min.85: Schimbare la Vikingur: Iese Sam Jacobsen si intra Hed Hansen

Min.85: Ocazie pentru Romario! Acesta nu nimereste cadrul portii lui Turi.

Min. 83: Vikingur are o noua lovitura libera! Feroezii forteaza inscrierea golului de onoare! Guilherme vede cartonasul galben pentru faultul facut asupra lui Bartalstovu.

Min.82: Romario il faulteaza pe Bartalstovu si feroezii au o noua lovitura libera! Mingea este respinsa in corner, Bartalstovu executa, insa E. Jacobsen trimite pe langa poarta aparata de Bornescu.

Min. 80: Grozav are o noua ocazie, insa Turi intervine, pentru a cata oara?

Min: 78: Schimbare la Vikingur: Iese Vatnhamar si intra Hjart. Hansen.

Min: 76: Corner obtinut de Petrolul pe care il executa De Lucas si Grozav inscrie!!!!! GOOOOOOOOOOOLLLLLLL Petrolul!

Min.74: Se joaca pe contre, insa partida este fragmentat de multe faulturi facute de o parte si de cealalta.

Min: 70: Justinussen executa bine lovitura libera, insa Bornescu apara bine in aceasta seara.

Min. 69: Yamissi vede un cartonas galben, primul din tabara petrolista in acest meci.

Min. 67: Grozav obtine o lovitura libera dupa un fault al lui Bartalstovu.

Min 66: Turi intervine salvator la sutul expediat de De Lucas

Min.65: Schimbare la Petrolul: Iese Hamza si intra Grozav

Min 63: GOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL Petrolul ! Younes Hamza reuseste dubla!

Min 62: Feroezii joaca la intimidare, E Jacobsen vazand un cartonas galben dupa doua faulturi consecutive asupra lui Guilherme si De Lucas.

Vikingur v Petrolul: Min 61: Ocazie pentru Hamza care nu nimereste poarta.

Vikingur v Petrolul: Min 56: Sutul lui Naziri se duce pe langa poarta

Vikingur v Petrolul: Min 53: Ocazie pentru Vikingur, insa reluarea lui Bartalstovu este aparata de Bornescu.

Vikingur v Petrolul: Min 51: Bornescu are o interventie buna.

Vikingur v Petrolul: Min 50: lovitura libera pentru feroezi.

Vikingur v Petrolul: Min.47: Ocazie buna irosita de Hamza care trimite balonul pe langa poarta.

Vikingur v Petrolul: Min 46: Partida de la Toftir s-a reluat! Dubla schimbare la “gazari” Boudjemaa a ramas la cabine, in locul sau a intrat Achim. Mustivar intra si el in locul lui Teixeira!

Omonia v Astra: Min 90+3: Scaramozzino a vazut si el cartonasul galben.

Omonia v Astra: min 90+2: Prelungirile nu aduc nimic nou in jocul de la Nicosia! Astra se apara bine si Omonia nu mai are timp sa inscrie doua goluri atat cat ar avea nevoie pentru calificare!

Pandurii Tg Jiu – Levadia Tallinn 4-0 scor final! Gorjenii s-au calificat in turul al III-lea preliminar al Europa League!

Omonia v Astra: Min 88: Ocazie pentru gazde, lovitura de cap expediata de Schembri este retinuta de Lug jr.

Omonia v Astra: Min 85: Schimbare la Astra: Iese Bukari, accidentat, si intra Barboianu. Bukari nu a apucat sa joace decat cateva minute.

Pandurii v Levadia: Min 87: Erico este foarte aproape de a-si trece in cont un hat-trick, insa lovitura sa de cap trimite balonul putin pe langa.

Vikingur Gota v Petrolul Ploiesti: Pauza in Insulele Feroe! Lupii Galbeni conduc cu 2-0 dupa 45 de minute si cu 5-0 la general.

Omonia v Astra: Min 81: ocazie buna pentru Omonia, sutul lui Efrem este deviat in corner de Lung jr.

Pandurii v Levadia: Min 82: Schimbare la estonieni: Iese Hunt si intra Jakovlev

Pandurii v Levadia: Min 78: Erico Da silva vede un cartonas galben

Omonia v Astra: Min 76: Ocazie mare pentru ciprioti, lovitura de cap a lui Leandro trece putin peste transversala.

Vikingur v Petrolul: Min 37: Morar rateaza o ocazie buna pentru gazari.

Vikingur v Petrolul: Min 34: Bartalstovu trage bine apara Bornescu!

Omonia v Astra: Min 74: Dubla schimbare: Iese Tembo si intra Enache la Astra, la Omonia iese Jose Cervera si intra Platini

Pandurii v Levadia: Min 75: Schimbare la Levadia: Raudsepp iese, intra Debre

Omonia v Astra: Min 69: GOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLL Budescu! Sut fabulos! Capitanul astralilor este inger si demon! Cipriotii sun dezorientati! Nu vom mai avea prelungiri!

Omonia v Astra: Min. 68: Giurgiuvenii se apara bine, iar Bukari trage putin pe langa poarta aparata de Moreira.

Pandurii v Levadia: Min 69: Volcikov vede un cartonas galben.

Vikingur v Petrolul: Min 28: Hoban il scoate, din nou, in evidenta pe Turi.

Vikingur v Petrolul: Min 27: Inca o ocazie a lui Hamza, si parca avem parte de un deja-vu, tunisianul fiind blocat in numeroase randuri de ungurul Turi, la fel cum s-a intamplat si acum o saptamana pe “Ilie Oana”.

Pandurii v Levadia: Min 62: Buleica trage din interiorul careului advers insa balonul se duce peste transversala.

Vikingur v Petrolul: Min 24: Hamza si Guilherme rateaza inca doua ocazii la poarta feroezilor.

Omonia v Astra: Min 60: Laban vede al doilea galben si implicit pe cel rosu! Astra ramane in zece oameni, iar antrenorul Isaila este eliminat si el pentru proteste!

Omonia v Astra: Schimbare la giurgiuveni: Iese Fatai si intra Bukari.

Omonia v Astra: Min 59: Jose Cervera vede un cartonas galben

Pandurii v Levadia: Min 60: Iese Ungurusan si intra Brata.

Pandurii v Levadia: Min 57: GOOOOLLLLLLLLL Pandurii! Tandemul brazilian Eric – Erico colaboreaza la golul patru al gorjenilor, ultimul trecandu-si in cont o dubla.

Omonia v Astra: Min 56: GOL marcat de ciprioti! Contraatac rapid dupa ce Budescu a dat o pasa la adversar si Gikiewicz egaleaza dupa o centrare buna a lui Assis.

Omonia v Astra: Min 54: Un nou cartonas galben pentru Astra ! Fatai este jucatorul avertizat.

Pandurii v Levadia: min 55: Iese Matulevicius si intra Lemnaru.

Vikingur v Petrolul: Min 13: Morar trage bine respinge din nou Turi.

Pandurii v Levadia: Estonienii au facut prima schimbare: a intrat Rattel, a iesit Kaljumae

Omonia v Astra: Min 48: Capitanul Budescu vede si el un cartonas galben

Vikingur v Petrolul: Min 11: GOOOOOOOOOOLLLLLLL Petrolul! Younes Hamza inscrie si el.

Vikingur v Petrolul: Min 9: Ocazie ratata de Naziri, Turi reusid sa respinga mingea expediata de jucatorul gazarilor.

Omonia v Astra: Min 46: A inceput meciul de la Nicosia. Gazdele au facut o prima schimbare. A ramas la cabine Taylor a intrat pe teren Efrem.

Pandurii v Levadia: A inceput repriza secunda! Eric a irosit deja prima ocazie a gazdelor sutand bine de la distanta!

Vikingur v Petrolul: min 5: Corner pentru Petrolul! GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL Petrolul! Autogol Gregersen!

Vikingur v Petrolul: A inceput partida din Insulele Feroe! Justinussen este semnalizat in ofsaid la prima faza a jocului.

Echipele de start la meciul dintre Vikingur Gota si Petrolul Ploiesti:

Vikingur: Turi – B. Hansen, Lervig, H. Jacobsen, E. Jacobsen – Vatnhamar, A. Gregersen – Petersen, Bartalstovu, S. Jacobsen – Justinussen

Petrolul: Bornescu – Naziri, Hoban, Manasse, Guilherme – Boudjemaa – Romario, Teixeira, De Lucas, Morar – Hamza.

Omonia v Astra: Min 45+2: Pauza si in Insula Afroditei, unde Budescu si compania conduc cu 1-0 si mai au de rezistat 45 de minute pentru a ajunge in turul trei preliminar al EL, unde ii asteapta cehii de la AS Trencin care i-au eliminat pe suedezii de la IFK Gotteborg.

Pandurii v Levadia: Min 45: Pauza pe arena “Tudor Vladimirescu” din Tg Jiu, dupa primele 45 de minute Pandurii conducand lejer cu 3-0.

Pandurii v Levadia: Min.44: Centrare Ungurusan, lovitura de cap Matulevicius insa mingea trece mm pe langa poarta estoniana.

Omonia v Astra: Min.44: Ocazie mare pentru Omonia! Lung jr scoate de sub transversala un sut expediat din afara careului.

Pandurii v Levadia: Min 39: GOOOOOOOOOOOOLLLLLL Pandurii!  Nicandro Breeveld inscrie cu capul din pasa servantului Eric.

Omonia v Astra: Min. 38: GOOOOOLLLLLLLLLLL Astra! Budescu inscrie pentru giurgiuveni dupa ce a sutat bine din marginea careului, balonul fiind deviat si de fundasii ciprioti.

Pandurii v Levadia: Min 35: GOOOOOOOOOLLLLLLL Pandurii! Erico transforma in gol pasa lui Eric!

Omonia v Astra: Min. 35: Budescu centreaza bine si unul dintre  fundasii Omoniei a fost foarte aproape de un autogol, noroc cu reflexul lui Moreira.

Pandurii v Levadia: Min 34: Matulevicius scapa spre poarta insa a fost oprit de asistent.

Omonia v Astra: MIn. 33: Gazdele preseaza, Astra recupereaza si obtine un corner in urma unui contraatac.

Pandurii v Levadia: Min 30: Eric, Nistor si Breeveld incearca o schema in trei, dar sutul olandezului nu prinde cadrul portii.

Pandurii v Levadia: Min 27: Nicandor Breeveld trage puternic de la 25 de metri, Smisko respinge in corner.

Pandurii v Levadia: Min 26: Ocazie pentru Levadia, insa Hunt nu ajunge la minge.

Omonia v Astra: Min 26: Ocazie uriasa a aceluiasi Schembri! Lung jr a sters balonul si giurgiuvenii au scapat  si de aceasta data. Pana in acest moment raportul ocaziilor este 4-2 in favoarea cipriotilor.

Pandurii v Levadia: Min 25: Estonienii incearca sa echilibreze jocul de la Tg Jiu, insa elevii Profesorului Pustai nu le dau nicio sansa.

Omonia v Astra: Min.23: Laban vede primul cartonas galben al meciului dupa faultul din spate asupra lui Nuno Assis.

Pandurii v Levadia: Min 21: Sut din careu al lui Eric, insa blocheaza foarte bine fundasul Pikk.

Omonia v Astra: Min.19: Ocazie foarte mare ratata de ciprioti, Schembri fiind blocat de Lung jr.

Omonia v Astra: Min 17: Sutul lui Budescu trece pe langa poarta adversa

Pandurii v Levadia: min 17: Sut bun al lui Anton, balonul trece putin pe langa poarta estonienilor.

Omonia v Astra: Min.15: Inca o cadere in careu a lui Fatai, dar arbitrul scotian nu da nimic nici de aceasta data.

Pandurii v Levadia: Min 13: Pandurii fac spectacol, Matulevicius si Nistor mai irosesc alte doua ocazii pentru gazde.

Omonia v Astra: Min.14: Laban are doua suturi consecutive, apoi De Amorim il evidentiaza pe Moreira.

Omonia v Astra: Min.12: Doua ocazii consecutive la poarta aparata de Lung jr, insa, din fericire, portarul nostru rezolvand situatia.

Pandurii v Levadia: min 10: Matulevicius trece pe langa majorarea scorului, lovitura sa de cap fiind retinuta de Smisko

Pandurii v Levadia: min.6: GOOOOOOOOLLLLLLL Pandurii! Nistor il deschide pe Matulevicius si uriasul lituanian din atacul gorjean deschide scorul.

Omonia v Astra: min 7: Ocazie mare pentru Astra, giurgiuvenii au cerut si un hent in careu, insa jocul a fost lasat sa continue.

Omonia v Astra: Primele cinci minute de la Nicosia nu au adus nimic notabil. Giurgiuvenii trebuie sa inscrie pentru a reintra in cartile calificarii.

Pandurii v Levadia: Min 3: Nistor suteaza de la 20 de metri Smisko retine fara probleme.

Min 1: a inceput partida si de la Nicosia!

Min 1: a inceput partida de la Tg Jiu!

Echipele de start de la meciul Pandurii Tg Jiu si Levadia Tallinn:

Pandurii: Stanca – Ungurusan, Paraskevas, Erico, Momcilovic – Buleica, P. Anton, Nicandro, D. Nistor – Eric, Matulevicius
Rezerve: Mingote, Mamele, Pleasca, C. Cristea, Brata, Ciucur, Lemnaru

Levadia: Smishko – Podholjuzin, Jahhimovits, Volchkov, Pikk – Kaljumae, Dmitrijev, Antonov – Subbotin, Hunt, Raudsepp
Rezerve: Pikker, Artjunin, Pebre, Rattel, Teever, Jakovlev

Echipele de start de la meciul dintre Omonia Nicosia si Astra Giurgiu:

Omonia: Moreira – Jose, Alabi, J.P. Andrade, Scaramozzino – Marco, Nuno Assis, Leandro – Taylor, Gikiewicz, Schembri

Rezerve: Brooks-Meade, Mbemba, Margaca, Bruno Aguilar, Kyriakou, Efrem, Platini

Astra: Lung Jr. – Matel, Ben Youssef, V. Gaman, Morais – Tembo, Laban, Seto, Amorim – Budescu – Fatai

Rezerve: Gavrilas, Barboianu, Giurgiu, A. Muresan, Enache, Bukari, Ivanovski

Pandurii Tg Jiu – Levadia Tallinn si Omonia Nicosia – Astra Giurgiu sunt cele doua meciuri care incep la ora 20.00 si implica doua echipe din Romania. Apoi de la ora 21.00 va intra in joc si Petrolul Ploiesti la Vikingur Gota acasa. Vom incerca un LIVE TEXT ALTERNATIV de la Tg Jiu, Nicosia si Toftir, in incercarea de a sti ceea ce se intampla pe arenele “Tudor Vladimirescu”, “GSP” si Toftir.