Partida dintre Galatasaray si Juventus a fost amanata din cauza unei furtuni de zapada

Partida dintre Galatasaray Istanbul si Juventus Torino, contand pentru grupele Ligii Campionilor, a fost amanata dupa ce o furtuna de zapada s-a abatut asupra orasului de la marginea Bosforului.

O puternica furtuna de zapada a lovit Istanbulul marti seara, precipitatiile abundente conducand la intreruperea si, ulterior, la amanarea partidei dintre Galatasaray si Juventus, contand pentru etapa a sasea a grupelor Ligii Campionilor.

In minutul 31 al meciului de pe Turk Telekom Arena, arbitrul de centru, portughezul Pedro Proenca, a decis sa intrerupa jocul pentru 20 de minute, cerandu-le organizatorilor sa curete suprafata de joc.

Pentru ca ningea in continuare abundent, “centralul” s-a consultat cu observatorul si impreuna au decis sa amane partida pana a doua zi.

Jocul dintre Galatasaray Istanbul si Juventus Torino se va relua miercuri, incepand cu ora 15.00. Intalnirea va “incepe” din minutul 31, atunci cand a fost intrerupta, si de la scorul inregistrat atunci pe tabela, 0-0.

Sursa foto: uefa.com