PLAY-OFF LIGA a II-a: RAPID si CS U CRAIOVA, victorii in lupta pentru PROMOVARE. CSM IASI s-a incurcat pe teren propriu

PLAY-OFF-ul din LIGA a II-a a inceput astazi cu meciuri interesante in care au fost implicate echipele ce tintesc la finele sezonului un loc in prima liga.

PLAY-OFF-ul din LIGA II a debutat vineri cu o partida intersanta intre FC Clinceni si RAPID, giulestenii reusind sa se impuna in ultimul minut al jocului, 2-1. RAPID a revenit in acest meci, inceput cu o intarziere de o ora din cauza terenului imbibat cu apa, de la 0-1, cele trei puncte aducandu-i pe feroviari mai aproape de LIGA I.

Surpriza rundei s-a produs in Moldova, CSM IASI remizand pe teren propriu cu SC Bacau, 1-1, dupa ce la pauza a condus cu 1-0 si a avut un om in plus pe teren inca din minutul 11. Bacauanii au egalat in prelungirile partidei.

In Seria a II-a, CS U CRAIOVA, o alta candidata la promovarea in LIGA I, s-a impus categoric in partida cu FC Olt, 4-1, si continua marsul spre prima prezenta in elita fotbalului romanesc.