PLAY-OUT LIGA I: FC BOTOSANI – CONCORDIA 0-3 (0-1) / Ilfovenii urca un loc in clasament

CONCORDIA CHIAJNA s-a impus, sambata, cu scorul de 3-0, pe terenul moldovenilor de la FC BOTOSANI, in etapa a 3-a a play-out-ului Ligii 1. Ilfovenii au inceput in forta confruntarea de la Botosani, iar ARTEM MILEVSKI a deschis scorul dupa doar 8 minute cu o lovitura de cap.

Moldovenii s-au aruncat in atac, insa au ratat cateva ocazii incredibile in partea secunda si nu au putut intoarce rezultatul. Mai mult, MILEVSKI a ajuns la cota 4 in 5 meciuri pentru CONCORDIA CHIAJNA dupa un penalti transformat in minutul 69, iar Obodo a inchis tabela in minutul 88.

Dupa acest rezultat, CONCORDIA CHIAJNA urca pe locul 6 in play-out, cu 16 puncte, in timp ce FC BOTOSANI este pe 4, cu 17 puncte.

Etapa urmatoare, FC Botosani se deplaseaza la CSU Craiova, iar Chiajna primeste vizita lui CSMS Iasi.

FC BOTOSANI – CONCORDIA CHIAJNA 0-3 (0-1)
MARCATORI: MILEVSKI (8 si 69-pen), OBODO (88)

FC BOTOSANI: Plesca – Patache, Ngadeu, A. Miron, Musat – Vasvari, Cucu – Martinus, Cabrera, Carralero – Hadnagy. Antrenor: CRISTI PUSTAI
Rezerve: Iliev, Roman, Ivanovici, Bordeianu, Popovici, Fulop, Ichim

CONCORDIA CHIAJNA: Balgradean – Feussi, Tincu, Odibe, Mamele, Bucurica – Giurgiu, Obodo, Pena, Purece – Milevski. Antrenor: ADRIAN FALUB
Rezerve: Matache, Barboianu, Cristescu, Garcia, Rosu, Adrian Cristea, Purece

STADION: “Municipal” (Botosani)
ARBITRU: CATALIN GAMAN