REZULTATE LIGA I: Dinamo a remizat la Vaslui, 1-1, Corona invinge surprinzator pe Ceahlaul, iar Concordia scoate un punct cu Viitorul

Astazi au fost programate in Liga I primele trei meciuri ale etapei cu numarul 19, a doua a returului.

Liga I a programat astazi trei partide din cadrul etapei cu numarul 19, desi ieri abia s-au terminat jocurile din etapa a 18-a.

Meciul vedeta al zilei a fost cel dintre Fc Vaslui si Dinamo, doua formatii care se afla in urmarirea plutonului fruntas. Ambele echipe tinteau insa cele trei puncte in acest joc, doar ca, la final, s-au vazut nevoite sa se multumeasca doar cu cate unul, dupa remiza, 1-1, inregistrata la Vaslui. Scorul a fost deschis de gazde, prin Liviu Antal, din penalti, cu un minut inaintea pauzei, in timp ce Tucudean a restabilit egalitatea cu un sfert de ora inaintea finalului.

Surpriza de astazi s-a produs la Brasov, acolo unde Corona a reusit sa castige contra celor de la Ceahlaul Piatra Neamt, 1-0. Unicul gol al disputei a fost marcat de Dalbea, in minutul 21. In urma acestui rezultat, Corona ramane ultima in Liga 1, cu 10 puncte, in timp ce nemtenii se indeparteaza de locurile ce asigura prezenta in cupele europene.

In cel de-al treilea meci al zilei, echipa lui Hagi, Viitorul a remizat, 1-1, cu Concordia Chiajna. In minutul 6 Baluta l-a lansat pe Axente iar acesta a deschis scorul cu un sut frumos, din unghi, fara speranta pentru portarul Concordiei, dar brazilianul Wellington a restabilit egalitatea in minutul 30, cand l-a executat pe Balauru cu o executie fina.

Sursa foto: sport.ro