Rezultatele de duminica din Liga I, etapa a 6-a: FC Botosani – FC Vaslui, Concordia – Pandurii si Astra – Petrolul

rezultate_liga_I-etapa-a-6-a

Duminica s-au disputat meciurile FC Botosani – FC Vaslui, Concordia Chiajna – Pandurii si Astra Giurgiu – Petrolul, in cadrul etapei a 6-a din Liga 1.

In derby-ul Moldovei, FC Botosani si FC Vaslui au incheiat cu scorul de 1-0, unicul gol al intalnirii fiind marcat de Codoban in minutul 80, la capatul unei intalniri plictisitoare.

In alta partida disputata duminica, Pandurii i-a invins pe cei de la Chiajna
cu scorul de 5-1, pe terenul celor de la Concordia. Pentru Pandurii au inscris Erico ’26, Eric ’55, Breeveld ’58, Matulevicius ’84 si Ciucur ’90+3, iar pentru Concordia a inscris Da Costa ’79.

In celalalt meci care s-a jucat duminica, Petrolul a castigat “derbiul european” cu Astra Giurgiu, impunandu-se la giurgiuveni cu scorul de 2-1. Au punctat Hamza in minutul 15, Grozav in minutul 19 si Fatai in minutul 64.