ROLAND GARROS 2014: SIMONA HALEP s-a calificat fara emotii in OPTIMI

SIMONA HALEP s-a calificat sambata in optimile de finala ale turneului de la ROLAND GARROS, dupa inca un meci in care si-a demonstrate clasa si forta.

SIMONA HALEP a castigat partida cu Maria Teresa Torro-Flor din Spania, calificandu-se astfel in optimile de finala ale turneului de Grand Slem de la ROLAND GARROS la capatul unui meci in care scorul a fost 6-3, 6-0.

SIMONA HALEP, locul 4 in ierarhia mondiala feminine si favorita 4 a turneului din Franta, a avut o serie incredibila incepand de la scorul de 2-1 pentru adversara sa in primul set, romanca cedand un singur game pana la finele partidei.

Astfel, dupa 6-3 in primul set, SIMONA HALEP a castigat cu 6-0 setul secund si a acces in OPTIMI acolo unde va juca impotriva lui Sloane Stephens, din SUA, favorita 15 a turneului.