ROLAND GARROS 2014: SORANA CIRSTEA, eliminata de Jelena Jankovic

SORANA CIRSTEA a pierdut partida cu Jelena Jankovici, scor 1-6, 2-6, in turul III al turneului de Mare Slem de la ROLAND GARROS 2014, ratand astfel calificarea in optimile turneului din capitala Frantei.

SORANA CIRSTEA nu a urmt-o pe Simona Halep in faza urmatoarea a turneului de Mare Slem ROLAND GARROS, romanca pierzand clar partida contra sarboaicei Jelena Jankovic, 1-6, 2-6.

In primul set, SORANA CIRSTEA nu a reusit sa isi castige serviciul deloc, obtinand singurul game pe serviciul adversarei, insa Jankovic a raspuns cu alte 4 breakuri si si-a adjudecat fara emotii prima mansa.

In setul secund, Sorana a inceput mai bine, a reusit sa conduca ostilitatile cu 2-0, dar s-a stins rapid si a pierdut cu 6-2 in cele din urma, parasind competitia.