Romania a castigat, 24-0, partida contra Portugaliei in Cupa Europeana a Natiunilor

Nationala Romaniei de rugby a obtinut o victorie importanta in meciul de debut in editia 2014 a Cupei Europene a Natiunilor, 24-0, cu Portugalia.

Romania a invins astazi Portugalia, 24-0, intr-o partida din cadrul Cupei Europene a Natiunilor. “Stejarii” s-au distrat pe Cluj Arena cu reprezentativa Portugaliei, pe care au invins-o mai clar decat o arata scorul. Dupa prima jumatate de ora Romania conducea deja cu 6-0, dupa doua transformari reusite de Vlaicu iar dupa alte doua minute a venit si primul eseu pentru nationala noastra.

In minutul 56, Romania reuseste din nou sa culce balonul in terenul de tinta advers, scrie ziare.com, Gal stabilind astfel scorul final de pe tabela. Pentru Romania au evoluat: Lazar Mihaita, Radoi Andrei, Ion Paulica, Sirbe Marius, Popirlan Valentin, Lucaci Viorel, Macovei Mihai, Burcea Stelian, Surugiu Florin, Calafeteanu Valentin, Dumitru Ionut, Vlaicu Florin, Gal Csaba, Lemnaru Madalin, Fercu Catalin.

Rezerve nationalei noastre au fost: Capatana Eugen, Ursache Andrei, Pungea Horatiu, Munteanu Cristian, Mitu Alexandru, Manole Dorin, Ionita Florin, Dinis Cristian.

Sursa foto: prosport.ro