ROMANIA a ratat calificarea la CM de handbal

NATIONALA ROMANIEI DE HANDBAL a ratat calificarea LA CAMPIONATUL MONDIAL dupa ce a pierdut ambele partide din baraj contra Suediei.

ROMANIA a ratat calificarea la CAMPIONATUL MONDIAL DE HANDBAL masculin din Qatar, editia din 2015, dupa ce a pierdut returul barajului cu SUEDIA, in deplasare, scor 27-21. In tur, ROMANIA pierduse si partida de la Bucuresti, scor 24-25.

Evolutia tricolorilor romani a fost una extrem de slaba, Suedia conducand dupa doar 10 minute de joc cu 8-3, pentru ca la pauza tabela sa arata 15-7 in favoarea Suediei.

ROMANIA s-a miscat mult mai bine dupa pauza, reusind sa se apropie chiar si la 4 goluri, 19-23, dar finalul a fost 27-21 pentru suedezi, care merg la un nou Mondial, in timp ce romanii mai rateaza o noua sansa de intalnire cu greii sportului cu mingea la mana.