ROMANIA – GRECIA: Dan Petrescu e convins ca ne calificam!

Dan Petrescu este recunoscut pentru declaratiile sale rezervate inaintea partidelor importante! Surprinzator, inainte de returul cu Grecia, “Bursucul” emana optimism si pariaza ca romanii se vor califica fara probleme!

“Nu vad de ce nu am avea 2-0 de la pauza. Grecii sunt experimentati, dar au o varsta. Nu stiu daca pot rezista la inca un meci tare, iar noi suntem tineri si proaspeti.

Atmosfera va fi incredibila cu 50.000 de suporteri in tribune si 12 contra 11 putem marca repede si apoi sa avem 2-0 pana in minutul 45. Chiar cred foarte mult in acest rezultat”, a declarat Petrescu  la Sport.ro

Tehnicianul lui Dinamo Moscova a vorbit si despre arbitraj: “Sper ca acum avem si un arbitraj bun, poate 10% pentru noi. In tur am fost dezavantajati”.