Rusescu a “lovit” din nou! Internationalul roman a pus umarul la calificarea Bragai in semifinalele Cupei. VIDEO

Raul Rusescu, internationalul roman de la gruparea portugheza Sporting Braga, a inscris din nou si a pus umarul la calificarea formatiei sale in semifinalele Cupei Portugaliei, acolo unde va intalni pe Rio Ave.

Rusescu a marcat in prelungirile partidei  cu Aves incheiate cu scorul de 3-1 in favoarea Bragai, echipa la care evolueaza sub forma de imprumut de la FC Sevilla. Astfel, fostul golgheter al Stelei a ajuns la cota 5 in sapte partide jucate in tricoul portughezilor.

Raul Rusescu a marcat in al 4-lea minut al prelungirilor dupa ce scorul a fost egal, 1-1, la finele timpului regulamentar al jocului. Intr-un final, Braga a mai marcat un gol in minutul 103 si s-a impus cu 3-1.

Sporting Braga are un culoar bun spre ultimul act al Cupei Portugaliei deoarece va intalni pe Rio Ave in semifinale, in timp ce granzii Benfica Lisabona si FC Porto se vor afla fata in fata in cealalta semifinala.

Sursa foto si video: ojogo.pt, youtube.com