Scandal urias la Petrolul! Contra l-a dat afara din vestiar pe Walter

In ciuda faptului ca echipa din Ploiesti traverseaza o perioada foarte buna din punct de vedere fotbalistic, atmosfera este departe de a fi una linistita la Petrolul.

Conform postului Radio GSP, in pauza meciului de campionat dintre “gazari” si Viitorul Constanta, antrenorul Cosmin Contra l-a scos cu forta din vestiarul echipei pe principalul finantator al formatiei, Florian Walter. Potrivit sursei citate, Walter a intrat in vestiarul propriei echipe pentru a le reprosa fotbalistilor jocul slab prestat in primele 45 de minute ale partidei cu Viitorul.

In acel moment fundasul Geraldo Alves i-a atras atentia lui Contra ca asemenea gesturi nu se fac in vestiar. Cunoscut drept un tip temperamental antrenorul ploiestean a reactionat imediat impingandu-l pe finantator afara din incapere. Mai mult se pare ca fostul international a fost convins cu greu sa mai stea pe banca si in repriza secunda a meciului in care Petrolul s-a impus pana la urma cu 3-0.

Dupa acest incident, Cosmin Cotra a garantat jucatorilor sai ca nu va mai accepta astfel de situatii atat timp cat va mai fi antrenor al “lupilor galbeni”.

Sursa foto: captura Dolce Sport