Simona Halep a aflat numele adversarei din sferturile de finala de la Indian Wells

Simona Halep a aflat numele adversarei pe care o va intalni in sferturile de finala ale turneului de la Indian Wells. Halep o va intalni pe australianca Casey Dellacqua (78 WTA), sportiva de la Antipozi profitand de abandonul reprezentantei gazdelor, Lauren Davis.

Simona Halep a reusit sa se impuna in optimile de finala in fata canadiencei Eugenie  Bouchard (6-2, 1-6, 6-4), dupa un meci in care sportiva originara din Constanta a avut o noua revenire de senzatie la fel cum s-a intamplat si in partida din turul trei cu cehoaica Lucie Safarova (6-2, 4-6, 6-4).

In aceste conditii, romanca beneficiaza de o conjunctura favorabila in competitia din America, iar drumul spre marea finala ii este deschis.

Partida dintre Simona Halep si Casey Dellacqua va avea loc in acesta seara, de la ora 22.00 (n.red. ora Romaniei).

Sursa foto: wtatennis.com