SIMONA HALEP a pierdut FINALA de la MADRID

SIMONA HALEP a pierdut FINALA turneului WTA de la MADRID, fiind invinsa, la capatul a trei seturi foarte disputate, de rusoaica Maria Sarapova.

SIMONA HALEP nu a reusit sa castige FINALA turneului de la MADRID, disputata duminica in fata rusoaicei MARIA SARAPOVA. Tenismena romana nu a reusit sa se concentreze cum trebuie si a fost invinsa in stilul in care a castigat chiar ea mai multe partide la acest turneu, dupa 0-1 la seturi.

SIMONA HALEP a reusit un prim set impecabil, castigand cu 6-1 si dand senzatia ca nu are cum sa scape din mana trofeul la Madrid. Rusoaica, mult mai experimentata, si-a adjudecat setul second cu 6-2, ducand meciul in decisiv.

In setul trei, echilibrul s-a rupt pe serviciul din game-ul doi al SIMONEI HALEP. La 1-1, HALEP a avut 40-0, dar nu a reusit sa faca 2-1, pierzand game-ul si oferindu-I Sarapovei sansa sa preia conducerea. Ocazie de care rusoaica a profitat si nu a mai cedat avantajul, reusind in cele din urma sa castige cu 6-3 setul decisiv.