Simona Halep, eliminata in primul tur la Paris

Simona Halep a pierdut astazi in primul tur al turneului WTA de la Paris, scor 6-7, 4-6, in fata frantuzoaicei Kristina Mladenovic.

Simona Halep a pierdut astazi surprinzator partida disputata in primul tur al turneului de la Paris, romanca fiind invinsa de Kristina Mladenovic, 6-7, 4-6. Simona a inceput bine primul ei meci dupa accederea in Top 10 WTA, insa s-a pierdut spre finalul primului set. Mladenovic a reusit breakul, Halep a facut imediat rebreak si a servit pentru set, insa si-a pierdut serviciul, fiind apoi invinsa clar in tie-break.

In setul doi Simona si-a pierdut serviciul la scorul de 2-2, a facut din nou rebreak, conform ziare.com, dar a cedat pe final.Infrangerea este cu atat mai surprinzatoare cu cat Kristina Mladenovic a avut nevoie de un wild-card din partea organizatorilor pentru a putea evolua la Paris.

Simona nu va avea mari probleme in clasamentul WTA in urma acestei infrangeri deoarece nu avea puncte de aparat.

Sursa foto: sport.ro