SIMONA HALEP s-a CALIFICAT in OPTIMILE de FINALA ale turneului WTA de la MIAMI

SIMONA HALEP a castigat, sambata seara, partida din turul al treilea al turneului WTA de la Miami, scor 6-4, 6-1, impotriva jucatoarei germane JULIA GOERGES. Campioana din Romania s-a calificat in optimile de finala ale turneului american.

Partida dintre SIMONA HALEP si JULIA GOERGES a durat o ora si 35 de minute si a inceput cum nu se poate mai prost pentru jucatoarea noastra, aceasta fiind condusa cu 3-0. SIMONA HALEP si-a revenit in stil de mare jucatoare si, din acel moment, a mai pierdut doar doua game-uri in meci. SIMONA HALEP si-a revenit superb si a condus cu 5-3, reusind sa castige primul set cu 6-4.

Setul doi a inceput cu JULIA GOERGES in avantaj, insa SIMONA HALEP nu i-a mai dat nicio sansa adversarei sale si a castigat sase game-uri consecutive, calificandu-se fara emotii in turul urmator. In optimile de finala ale turneului de la MIAMI, SIMONA HALEP va evolua impotriva britanicei Heather Watson, locul 69 mondial.

Sursa foto: wtatennis