Simona Halep s-a oprit in sferturi la Cincinnati! Serena Wlliams, nuca prea tare

Simona Halep nu a reusit minunea in “sferturile” turneului WTA de la Cincinnati. Serena Williams a invins-o in doua seturi, 6-0, 6-4.

Simona a inceput timorata partida si asta s-a vazut imediat. In mai putin de jumatate de ora, numarul 1 mondial, Serena Williams, avea deja 1-0 la seturi, fara game gastigat de romanca.

Actul secund a inceput mai bine pentru Simona, care a reusit sa obtina prima egalitate a meciului, 1-1. Serena a facut, apoi, break, si-a conservat serviciul, iar la 3-1 pentru americanca, lucrurile pareau clare. Nu a fost chiar asa: Halep a reusit imediat rebreak-ul.

S-a mers cap la cap cu serviciul pana la 5-4 pentru Williams. Apoi, prima minge i-a jucat din nou feste Simonei Halep. A salvat o prima minge de set si meci, insa a fost prea putin pentru a o intoarce pe Serena Williams.

Americanca a castigat, pana la urma, cu 6-0, 6-4 si merge in semifinale. Halep nu trebuie sa fie prea suparata, dupa acest esec: a luat putin peste 40 000 dolari pentru prezenta in primele 8 jucatoare ale turneului.

Sursa foto: cugetliber.ro