SORANA CIRSTEA, ELIMINATA de la Montreal

SORANA CIRSTEA nu trece printr-o forma prea buna inainte de US OPEN. Jucatoarea de tenis din Romania a fost eliminata chiar din primul tur al Rogers Cup, turneu canadian organizat anul acesta la Montreal.

SORANA CIRSTEA a fost eliminata in prima faza a Rogers Cup de cehoaica Lucie Safarova cu  6-4, 6-2. Pentru pezenta pe tabloaul principal al turneului Canadian numarul 36 WTA va incasa un cec de 7.215 dolari.

In 2013, romanca a jucat finala turneului, ce a avut loc atunci la Toronto, fiind invinsa de americanca Serena Williams, scor 6-2, 6-0. Din cauza rezultatelor slabe din acest an, jucatoarea noastra va cobori in clasamantul WTA, de pe locul 36 pana spre pozitia 80.

Cu cateva zile in urma, CIRSTEA a ajuns pana in optimile turneului de la Washington, unde a fost eliminata de sportiva sarba Bojana Jovanovski, locul 36 WTA cu 4-6, 7-5, 6-3.

Sursa foto: wta.com